03:35 | سه شنبه 29 مهر 1399
Research Analysis Debriefing Day
بازار اجاره مسکن، کمی آرام گرفت
نماد برتر- در اولین ماه پاییز، بازار اجاره مسکن به لحاظ حجم عرضه و تقاضا نسبت به تابستان با افت مواجه شد؛ در عین حال که گزارشهای میدانی از افت ۵ تا ۱۰ درصدی نرخها نسبت به تابستان حکایت دارد، آمارها نشان می دهد سیاست نرخگذاری برای اجاره بها توفیق چندانی نداشته است.
دلار خریدار ندارد!
نماد برتر- حدود چهار روز است که در پی اجرای سیاست ارزی جدید، بانک مرکزی اقدام به عرضه ۵۰ میلیون دلار در بازار متشکل ارزی کرده و آنچه در این بین حائز اهمیت است نبود استقبال و تقاضا از این میزان عرضه اسکناسی ارز است.
بلایی که کرونا سر میلیاردرها آورد
نماد برتر- ۰.۳ درصد جمعیت میلیاردرهای جهان به دلیل کرونا دیگر میلیاردر نیستند.
اختصاص مالیات خانه‌های خالی به احداث مسکن برای اقشار پایین
نماد برتر- استفاده از منابع مالیات بر خانه‌های خالی به منظور احداث مسکن برای اقشار پایین که در کشورهای توسعه یافته انجام می شود توسط نمایندگان مجلس در حال بررسی است.
چشم انداز صعودی طلا / تاثیر موج جدید پاندمیک بر اقتصاد جهانی
نماد برتر- در هفته‌ای که گذشت بازارهای جهانی از جمله سهام و کامودیتی‌ها در دامنه محدودی با نوسان همراه بودند. در این میان طلای جهانی با افت ۱.۶ درصدی مواجه شد و در نهایت به زیر مرز روانی ۱۹۰۰ دلار در هر اونس عقب نشست.
افزایش سقف کارت به کارت صحت ندارد / همان ۶ میلیون تومان روزانه
نماد برتر- بانک مرکزی افزایش سقف کارت به کارت را رد و اعلام کرد تراکنش روزانه انتقال ، کماکان ۶ میلیون تومان است و هر گونه تغییر اطلاع رسانی خواهد شد .
اقتصاد ایران در سال آینده از رشد منفی خارج می شود
نماد برتر- واحد اطلاعات اکونومیست در گزارشی به بررسی آثار تحریم های بانکی ایران پرداخت و پیام بینی کرد که اقتصاد ایران در سال آینده از رشد منفی خارج و به رشد مثبت دو درصدی دست یابد.
تاثیر واحدهای تحقیق کارگاه‌های صنعتی در اشتغال فارغ التحصیلان
نماد برتر- نتایج یک پژوهش نشان می دهد که ایجاد واحد تحقیق و توسعه در کارگاه های صنعتی علاوه بر فراهم کردن فرصتهای شغلی برای دانش آموختگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، موجب افزایش ارزش افزوده، فروش و رقابت پذیری در بازار کالا می شوند.
افزایش قیمت صیفی جات مقطعی است
نماد برتر- رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران علت افزایش قیمت برخی از اقلام صیفی جات در روزهای اخیر را ناشی از تغییر فصل دانست و اعلام کرد که این نوسانات مقطعی است.
ورود دیوان محاسبات به اخذ مالیات بر درآمد از تراکنش‌های بانکی در قبل از ۱۳۹۵
نماد برتر- دیوان محاسبات کشور طی نامه‌ای خطاب به رئیس سازمان مالیاتی مطالبه مالیات بر درآمد عملکرد سال‌های قبل از ۱۳۹۵ ناشی از تراکنش‌های بانکی را غیرقانونی خوانده است.