03:27 | سه شنبه 29 مهر 1399
Research Analysis Debriefing Day
دسترسی آنلاین سه سهامدار حقیقی به دلیل سفارش نامتعارف مسدود شد
نماد برتر- دسترسی آنلاین سه سهامدار حقیقی که منجر به حذف سفارش فروش پالایشگاه اصفهان در پیش گشایش دیروز معاملات شدند، مسدود و پرونده به کمیته رسیدگی به تخلفات ارجاع شد.
حدود ۱۲ درصد گاز کشور در پالایشگاه فجر جم تولید می‌شود
نماد برتر- به گفته‌ی مدیرعامل پایشگاه فجر جم ۱۰ تا ۱۲ درصد گاز کشور در این پالایشگاه تولید می‌شود.
تشدید فشار بر اوپک پلاس برای تغییر برنامه افزایش تولید
نماد برتر- افزایش شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان و ضعیفتر شدن روند احیای تقاضا برای نفت، فشارها روی اوپک پلاس برای تغییر روند برنامه افزایش تولید نفت را تشدید کرده است.
چین چه مدت دیگر حامی بازار نفت خواهد ماند؟
نماد برتر- چین طی ماههای گذشته با واردات حجم بالای نفت، نقش مهمی در حمایت از احیای تقاضای جهانی برای نفت داشته است اما دورنمای نامعلوم تقاضای این کشور بازار را نسبت به عدم ادامه تداوم تقاضای قوی این کشور برای خرید نفت نگران کرده است.
بازنگری آرامکو و سابیک در پروژه ۲۰ میلیارد دلاری
نماد برتر- شرکتهای آرامکوی سعودی و سابیک به منظور کاهش هزینه در بحبوحه افت قیمتها، تصمیم گرفتند در پروژه ۲۰ میلیارد دلاری تبدیل نفت خام به مواد شیمیایی بازنگری کنند و اکنون به جای آن به دنبال یکپارچه کردن تاسیسات فعلی هستند.
شایعه کاهش زمان ذخیره بنزین کارت‌های سوخت صحت ندارد
نماد برتر- سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی شایعه کاهش زمان ذخیره بنزین در کارت‌های سوخت را تکذیب کرد .
رونق بازار خرید اوراق گواهی ظرفیت نیروگاه‌ها توسط مشترکان مشمول
نماد برتر- معاون برنامه‌ریزی شرکت برق حرارتی از رونق بازار خرید اوراق گواهی ظرفیت نیروگاه‌ها توسط مشترکان مشمول خبر داد.
یک میدان جدید نفتی رونمایی خواهد شد
نماد برتر- معاون مدیر عامل اکتشاف نفت از تکمیل فرایند کار اکتشاف یک میدان نفتی یلدا خبر داد و گفت: اگر شرایط به درستی پیش برود طی هفته های آتی خبر کشف این میدان نفتی اعلام خواهد شد.
رونق بازار خرید اوراق گواهی ظرفیت نیروگاه‌ها
نماد برتر- معاون برنامه‌ریزی شرکت برق حرارتی با اشاره به رونق بازار خرید اوراق گواهی ظرفیت نیروگاه‌ها توسط مشترکان مشمول، گفت: تاکنون ظرفیت مطمئنه نیروگاه‌های ماهشهر، جهرم و شیروان در بورس انرژی پذیرش شده و در حال حاضر ۲۲۷ مگاوات از آن توسط متقاضیان خریداری شده است.
طلای سیاه در مسیر صعود یا نزول؟
نماد برتر- بازار طلای سیاه این روزها شرایط متعادلی ندارد و با هر تصمیم و جرقه ای اتفاقات جدیدی در آن رخ می دهد، کارشناسان نیز بر این باورند که اصلاح قیمت در این بازار متاثر از عوامل متعددی همچون شیوع بیماری کرونا، تصمیم اوپک پلاس و به طور کلی تقاضا دارد.