12:41 | يكشنبه 5 بهمن 1399
Research Analysis Debriefing Day
عرضه ۱۵۳ هزار تن وکیوم باتوم در بورس کالا
نماد برتر- تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز یکشنبه ۵ بهمن ماه میزبان عرضه ۱۵۳ هزار تن وکیوم باتوم است.
مدیرعامل اسبق هلدینگ بورسی و بانک سپه معاون وزیر اقتصاد شد
نماد برتر- وزیر اقتصاد در حکمی مدیرعامل اسبق هلدینگ بورسی و بانک سپه را به سمت معاون وزیر و رئیس جدید سازمان خصوصی‌ سازی منصوب کرد.
زیان سهامداران تا ۴ ماه آینده جبران می شود / عوامل فراز و فرود شاخص
نماد برتر- کارشناس بازار سرمایه با اشاره به دو عامل صعود شاخص در سه سال اخیر و علت روند نزولی گفت: به احتمال زیاد سهامداران حدود چهار ماه آینده بخشی از ضرر را جبران کنند.
توانیر چراغ معاملات «مناقصه» در بورس کالا را روشن می‌کند/ نگاهی به نحوه معاملات به روش مناقصه
نماد برتر- با آغاز معاملات مناقصه در بورس کالا، در کنار اطلاعیه عرضه کالاها که به روش مزایده و رقابت خریداران انجام می‌شود، اطلاعیه مناقصه نیز منتشر خواهد شد که در این اطلاعیه، خریدار اعلام خواهد کرد تمایل به خرید چه کالایی و با چه مشخصاتی را دارد؛ به این ترتیب شرکت‌هایی که برای عرضه کالای مورد نظر در بورس پذیرش شده‌اند می‌توانند در مناقصه شرکت کنند؛ برنده مناقصه شرکتی خواهد بود که حاضر به فروش کالا با قیمت پایین‌تری به خریدار باشد.
صدرای غایب از تابلو معاملات قرارداد ۱۴۰.۸ میلیارد تومانی امضا کرد
نماد برتر- شرکت صدرا که از ۲۵ دی به دلیل ابهام در ارایه اطلاعات با توقف نماد روبرو است قرارداد ساخت ۵ فروند شناور به ارزش ۱۴۰.۸ میلیارد تومانی امضا کرد .
آخرین وضعیت بررسی لوایح FATF در مجمع تشخیص با دستان نیمه خالی دولت
نماد برتر- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره آخرین وضعیت بررسی لوایح FATF توضیحاتی ارائه کرد و گفت: دست دولت برای توجیه چندان پر نیست .
پیشنهاد افزایش سرمایه چشمگیر "خبهمن"
نماد برتر- هیات مدیره گروه بهمن پیشنهاد افزایش سرمایه ۱۹۷ هزار و ۷۴۰ میلیارد و ۴۵۸ میلیون ریالی، معادل بیش از ۲ هزار درصد سرمایه این شرکت را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت پیشنهاد داد.
دو شرکت مثبت مشمول اطلاع رسانی شدند/ تمدید تعلیق یک بانک + توقف سه نماد
نماد برتر- دو شرکت مثبت روزهای اخیر بورس ، مشمول برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی و به همراه سه نماد دیگر متوقف شدند و تعلیق بانک آینده هم تمدید و یک ماهه شد .
بانک تجارت و ذوب آهن دو تفاهم نامه ارزی و ریالی منعقد کردند
نماد برتر- بانک تجارت و ذوب آهن با حضور مدیران عامل، دو تفاهم نامه ارزی و ریالی برای ارتقای کمی و کیفی تولید منعقد کردند.
شرکت سرمایه گذاری از تابلو توافقی به بازار پایه منتقل و درج شد
نماد برتر- سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز که به عنوان پنجمین نماد در تابلوی توافقی بازار سوم فرابورس درج شده بود در تابلو نارنجی بازار پایه درج شد.