02:44 | دوشنبه 31 خرداد 1400
Research Analysis Debriefing Day

برچسب:

اتانول

توضیح نیروی دریایی سپاه و واکنش کره جنوبی به توقیف نفتکش
نماد برتر- توقیف یک فروند نفتکش کره‌جنوبی در آب‌های خلیج فارس با توضیح و واکنش نیروی دریایی سپاه و وزارت خارجه کره جنوبی همراه بود .
بایدن چه خوابی برای نفت شیل دیده است؟
نماد برتر- پیروزی بایدن ممکن است باعث تغییراتی در بخش انرژی آمریکا در سالهای آینده شود با این حال رییس جمهور منتخب با توجه به این حقیقت که اکثریت سنا هنوز نامعلوم مانده، ممکن است فضای مانور محدودی داشته باشد.
موفقیت محققان کشور در تامین نیاز صنایع شوینده به مواد اولیه
نماد برتر- محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان به فرمولاسیون مواد شوینده‌ گوناگون دست یافتند که علاوه بر تامین نیازهای داخلی اقدام به صادرات این محصولات کردند.
قرار گرفتن نام شرکت ایرانی تولیدکننده زئولیت در کنار شرکت‌های خارجی
نماد برتر- یکی از شرکت‌های فناور موفق به تولید زئولیت با کاربرد در جداسازی در سیستم‌های تهویه و پنجره‌های دوجداره (برای جذب رطوبت موجود در بین دو لایه) و غربالگری مولکولی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی شده و امروزه نام این شرکت در کنار نام شرکت‎‌های خارجی قرار گرفته است.
کلنگ ساخت طرح اتیلن اکساید توسط وزیر نفت زده می‌شود
پایگاه خبری راد: ساخت طرح جدید ۲۰۰ هزار تنی اتیلن اکساید با هدف تکمیل زنجیره ارزش و اشتغال‌آفرینی پایدار در اندیمشک به زودی آغاز می‌شود.
چرا سوخت‌ زیستی در دسترس نیست؟
پایگاه خبری راد: یک عضو هیات علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: متاسفانه به دلیل اینکه در کشور دارای منابع نفتی هستیم، اهمیت استفاده از دیگر سوخت‌های دوست‌دار طبیعت جزء اولویت‌های اصلی نبوده است و کارهایی که منجر به تولید سوخت زیستی قابل لمس به وسیله مهندسی ژنتیک شود، در دسترس نیست.
افزایش ارزش افزوده صنایع با کمک فناوری زیستی
پایگاه خبری راد: دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری تاکید کرد: استفاده از فناوری زیستی در صنایع می‌تواند ارزش افزوده صنعت را افزایش و هزینه‌ها را کاهش دهد. در نهایت نیز می‌تواند ظرفیت صادرات در کشور را بالا ببرد.
تبدیل پیه مرغ به گازوئیل با کمک فناوری نانو!
پایگاه خبری راد: محققان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت و بوشهر در یک همکاری آزمایشگاهی موفق به سنتز نانوکاتالیستی شدند که می‌توان به کمک آن پیه مرغ را به گازوئیل طبیعی (بیودیزل) تبدیل کرد. سوخت حاصل از این فرایند، آلودگی به‌مراتب کمتری نسبت به گازوئیل رایج دارد.
تولید نانونقره از ریشه و برگ یک نوع گیاه دارویی بومی
پایگاه خبری راد: پژوهشگران دانشگاه تهران با همکاری محققان پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی موفق به تولید نانوذرات نقره با استفاده از یک نوع گیاه دارویی شدند که به گفته آنها در جوانه‌زنی گیاهان "ریحان" و "بابونه" اختلالی ایجاد نکرد.
تامین ۱۶ درصد از انرژی مصرفی جهان از راه انرژی‌های نو
پایگاه خبری راد: انرژی‌های نو از جمله انرژی‌های آبی و خورشیدی هستند که برای تولید آن‌ها از منابع بدون کربن استفاده می‌شود. در حال حاضر حدود ۱۶ درصد از انرژی مصرفی جهان از راه انرژی‌های نو به دست می‌آید.
عوامل موفقیت صنعت خودروسازی در جنوب شرق آسیا
پایگاه خبری راد: آسیای جنوب شرقی قلب صنعت خودروسازی آسیاست؛ بازاری بزرگ با جمعیتی بالغ بر ۶۰۰ میلیون نفر، تولید ناخالص ملی برابر با ۲۰ تریلیون دلار و رشد سالیانه بیش از ۵۰ درصد.
تصویب استانداردهای ملی سوخت‌های زیستی/ضرورت بهره‌مندی از توانایی شرکتهای دانش‌بنیان در این حوزه
پایگاه خبری راد: دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تصویب استانداردهای ملی سوخت‌های زیستی در کشور خبر داد.
ضرورت الزام استفاده از سوخت زیستی در شهرها برای رفع آلودگی هوا
پایگاه خبری راد: دبیر سـتاد توسعه زیسـت فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: درحال حاضر ظرفیت تولید سـوخت زیسـتی در کشـور وجود دارد؛ اما استفاده گسترده از این سوخت برای رفع مشکل آلودگی هوا نیازمند عزم ملی است.
حجم روابط تجاری با ایتالیا به 5 میلیارد رسید
پایگاه خبری راد: رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا گفت: قبل از تحریم حجم مبادلات تجاری ایران با ایتالیا به 8 میلیارد دلار می‌رسید اما از دوران تحریم این حجم کاهش چشمگیری داشته است. در شرایط پسابرجام بار دیگر روابط تجاری افزایش یافت.
صادرات این کالاها جایزه دارد
پایگاه خبری راد: طبق بسته حمایت از توسعه صادرات غیر نفتی برای برخی گروه‌های کالایی شرایط بهره‌مندی از مشوق‌های صادراتی در نظر گرفته شده است.
صفحه قبل | صفحه بعد